سه شنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۶
خانه / گوناگون / مقاله شبکه های هوشمند برق و انرژی

مقاله شبکه های هوشمند برق و انرژی

کلمات جستجو شده برای مقاله شبکه های هوشمند برق و انرژی
مجموعه مقالات کنفرانس شبکه های هوشمند در حوزه انرژی زیرساخت‌های شبکه هوشمند بررسی و پایش میدانی پست‌های فشارقوی شرکت برق رشته های مرتبط مهندسی برق در زیر لیست مقالات ترجمه شده با موضوع شبکه هوشمند توسط سایت ترجمه فا تهیه شده که میتوانید مقاله انگلیسی را به صورت رایگان در این صفحه، تعداد ۸ مقاله انگلیسی از ژورنال و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت بر میان‌افزارِ پایش ریزشبکۀ هوشمند با استفاده از سرویس توزیع داده روی شبکه‌های IP  تحقیق بر روی راهبرد بهره‌برداری برق از شبکۀ برق هوشمند در ترکیب با استراتژی های مدیریت توان برای شبکه کوچک با واحد های توزیع تولید چندگانه  طرح شبیه‌ساز تست پست مبتنی بر شبکۀ هوشمند برای سیستم توزیع برق کره دریافت مقالات کنفرانس شبکه های هوشمند ۹۲ در بانک مقالات تخصصی مجموعه مقالات کنفرانس شبکه های هوشمند ۹۲ در پایگاه استنادی مقالات کنفرانسهای  مدلسازی و شبیه‌سازی به کارگیری خطوط برق در یک خانه هوشمند به عنوان رسانه انتقال بررسی عوامل موثر در بکارگیری از شبکه های هوشمند  استفاده صحیح از این دانش می تواند از جهات مختلف برای اداره برق و مشترکین سودمند باشد.

شبکه های هوشمند برق و انرژی

این مقاله با کیفیت بسیار عالی تهیه شده تنها با پرداخت مبلغ ۵۸۰۰ تومان بلافاصله لینک دانلود نمایش داده می شود.

دانلود مقاله شبکه های هوشمند برق

چکیده
شبکه برق هوشمند (smart grid)
شبکه هوشمند به سرعت به یک مسئله مهم میان سیاستمداران، دست اندرکاران محیط زیست و شرکت های سرویس دهنده شهری برق ، آّ و گاز تبدیل می شود. اما شبکه برق هوشمند دقیقا چیست؟ چگونه کار می کند؟ به چه شکل می توان از آن برای نجات زمین استفاده کرد؟
“شبکه هوشمند” یک مسئله منفرد و مجزا نیست، بلکه مجموعه ای کامل از فناوری هایی است که می تواند در ایجاد یا ارتقاء شبکه برق مصرف شود. در این راه این شبکه با استفاده از دستگاه های دیجیتالی می تواند مصرف را ردگیری کند و بر نحوه مصرف در زمان اوج آن (پیک) مراقبت نموده و همچنین کنترل استفاده انرژی در خانه یا ساختمان مورد نظر را به نحوی انجام دهد که در صورت امکان دستگاه های پر مصرف در اوج مصرف خاموش شوند. شبکه هوشمند می تواند سیستم های مراقبتی درداخل ساختمان داشته باشد که به کاربران اجازه می دهد تا مصرف انرژی خود را بهتر مدیریت کنند. حتی این امکان برای شبکه های هوشمند وجود دارد که به منابع انرژی مستقل ، مانند پنل های خورشیدی خانه یا سیستم های زمین گرمایی منزل اجازه دهند تا انرژِ خود رار به شبکه تزریق نمایند.
شبکه هوشمند نمی تواند همه مشکلات ما را حل کند ، اما ممکن است برای استفاده کارآمد تر از انرژی ، ما را یاری دهد و این چیزی است که فعلا بسیار مهم است زیرا جهان تشنه انرژِ ارزان است. حتی درصد کمی از کارآیی در شبکه برق یک شهر بزرگ به معنی کاهش عظیم در انتشار کربن می باشد. یک شبکه هوشمند برق را با روش دوطرفه از عرضه کنندگان به مصرف کنندگان می فرستد تا بتواند کنترل وسایل موجود در خانه مصرف کنندگان را جهت صرفه جویی در انرژِ ، کاهش هزینه و افزایش قابلیت اطمینان مقدور سازد.
چنین شبکه برق مدرنی توسط بسیاری از دولت ها جهت ترویج راهی برای مقابله با استقلال انرژی ، گرمایش جهانی فوق العاده مورد توجه قرار گرفته است. کنتورهای هوشمند هر چند بخشی از شبکه های هوشمند می باشند اما به تنهایی شبکه هوشمند تلقی نمی شوند.
همان طور که گفته شد شبکه هوشمند شامل سیستم کنترل هوشمندی است که ردیابی تمام جریان برق در سیستم را به عهده دارد. همچنین استفاده از خطوط فوق ، هادی ها را برای کاهش افت قدرت و همچنین قابلیت یکپارچه سازی انرژی های مولد برق تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی و باد را مد نظر دارد. هنگامی که انرژی ارزان است کاربر می تواند شبکه هوشمند را طوری تنظیم کند که به لوازم خانگی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی دستور روشن شدن بدهد. این شبکه می تواند در زمان اوج مصرف وسایل مذکور را غیر فعال کند.
به طور مختصر یک شبکه هوشمند شامل استفاده از سنسورها، ارتباطات ، توانایی رایانه ای و کنترل در شکل های گوناگون برای بهبود بخشیدن به عملکرد کل سیستم انتقال توان می باشد.
یک سیستم ناقص هم با استفاده درست از سنسور ها ، ارتباطات، بکاربردن مدارات هوشمند، اعمال کنترل ، مدارهای فیدبک و اعمال تنظیمات می تواند به صورت هوشمند درآید. با استفاده از تولید انبوه و ذخیره انرژی تولید شده می توان سیستم قدرت را بهینه نمود.
ضمنا شبکه هوشمند می تواند سیستم قدرت را به سمت قابلیت اعتماد بالا، بهینه سازی ، کاهش استفاده از انرژی ، کاهش تاثیرات مخرب زیست محیطی و مدیریت سرمایه که دارای ارزش بسیاری هستند سوق دهد.

فهرست
پیشگفتار۱۱
فصل اول – شبکه هوشمند چیست؟ ۱۳
فصل دوم – ساختار شبکه هوشمند۵۳
فصل سوم – ذخیره انرژی ۸۵
فصل چهارم – اندازه گیری هوشمند۱۱۳
فصل پنجم – بازار شبکه هوشمند۱۲۹
فصل ششم – راندمان و بهره وری در شبکه هوشمند ۱۴۳
فصل هفتم – تامین امنیت سایبری شبکه هوشمند ۱۵۷
نتیجه گیری۱۷۹
منابع ۱۸۱

جهت دانلود مقاله شبکه های هوشمند برق و انرژی از فرم زیر اقدام نمایید.

همچنین ببینید

نمونه سوالات تاریخ امامت

دانلود نمونه سوالات تاریخ امامت pdf

دانلود نمونه سوالات تاریخ امامت فرمت : pdf قیمت : ۲۸۰۰ تومان مجموعه طلایی نمونه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.